Sofa Unio 2021 | tapicerowana z drewnianą podstawą | 2 os.
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
Kolekcja Unio otwiera dla Poiat Studio nowy rozdział w zakresie różnych rodzajów mebli i wzornictwa. To nowy design, który jednocześnie uwzględnia wpływy i nostalgię ostatnich dziesięcioleci.

?Ta kolekcja zrodziła się z zainteresowania naszej pracowni badaniem relacji między drewnem a miękkimi meblami. Od samego początku ideą było opowiedzenie o wymiarach właściwości foteli ich formą i konstrukcją. Proces projektowania przekształcił się w wszechstronne badanie kształtów i wymiarów: wynik satysfakcjonuje cały nasz zespół projektowy?, mówi Timo Mikkonen, współzałożyciel i szef projektu w Poiat Studio.

?Największym wyzwaniem w procesie projektowania było znalezienie języka projektowego dla mebli, designu który dopasowuje się do wielu różnych typów przestrzeni, a jednocześnie reprezentuje własną osobowość wśród innych mebli. Zainwestowaliśmy dużo czasu w zaprojektowanie proporcji istotnych części i formy. Myślę, że dzięki szerszej analizie udało nam się znaleźć równowagę między starym a nowym. Rezultat jest ponadczasowy: projekt wizualny produktu jest zrównoważony z pewnymi wpływami z ostatnich dziesięcioleci.?, kontynuuje Mikkonen.

Kiedy forma i wymiary osiągnęły stabilność wizualną, w naturalny sposób skupiono uwagę na szczegółach. Dodano lamówki, aby podkreślić kontury produktów oraz drewniane cokoły, aby uzyskać większe wsparcie. Drewniany cokół unosi sofę z podłogi, jednocześnie tworząc ramę dla produktu.

Kolekcja Unio składa się z trzech różnych rozmiarów: sofy dwu- i trzyosobowej (150 x 720 cm i 200 x 72 cm) oraz fotela jednoosobowego. Fotel jednoosobowy można nabyć z mechanizmem obrotowym, który umożliwia obracanie się produktu i powrót do pierwotnej pozycji.

Projekt: Timo Mikkonen & Antti Rouhunkoski Asystent projektanta: Aleksandr Pukki

Większość projektów Poiat można dostosować do własnych potrzeb. W sprawie personalizacji oraz dodatkowych informacji prosimy o kontakt pod adresem: kontakt@home-nook.com
Materiały:

W pełni tapicerowana rama ze sklejki i pianka klasy komercyjnej.

Podstawa cokołu: Lite Drewno | Jesion

Wykończenie drewna: Rubio Monocoat ''Charcoal"

Lamówka dopasowana do tkaniny. 

Regulowane ślizgacze montowane w standardzie.

Wykorzystanie tkaniny: 6 metrów w oparciu o rolkę 140 cm.

Wybór tkanin obiciowych do kolekcji Unio to starannie wyselekcjonowany wybór doskonałych tkanin od najbardziej cenionych w branży producentów, takich jak Dedar i Pierre Frey. Pełen wybór opcji tkanin obiciowych pojawi się na stronie jeszcze tej jesieni.

Wymiary:

Głębokość: 72 cm

Szerokość: 150 cm

Wysokość: 72 cm

Wysokość siedziska: 40 cm

Głębokość siedziska: 53 cm

Sofa Unio 2021 | tapicerowana z drewnianą podstawą | 2 os.

Możesz też polubić...