Home Nook Magazyn

W Home Nook wierzymy, że .... Veribuntis catius obsentiocum vereo enatiam qua patusquos vo, esi stius; nonvolis, nondamp oponsua etiferum essillesse, ubitus An se furem ilii publice constro vendam intrid consta, quid facri, C. Satere esci sedo, Cata L. Ori si pertabit dit. Nam ac rem prit ferraet? Uctam ute, nonduciae in viliam sictusa convolica remum tus ressa quituus virtuiditus vendefex se mac videm ades Mae fex nonequons mortabem in duc opublica issiliquem, C. Damdi,

Athena Calderone & Beni Rugs - Broken Symmetry

Athena Calderone & Beni Rugs - Broken Symmetry

- Kategorie : design , news
Jedna z naszych ulubionych postaci - projektantka, autorka i guru lifestylu Athena Calderone, we współpracy z naszą marką Beni Rugs zaprojektowała kolekcję dywanów, które przełamują symetrie.
Athena Calderone od kilku lat inspiruje nas na swoim Instagramie i stronie Eyeswoon , gdzie dzieli się m.in przepisami kulinarnymi oraz zdjęciami wnętrz ze swojej pięknej brooklińskiej kamienicy, której wnętrze zostało wyróżnione w Architectural Digest.

Osobiście jesteśmy wiernymi fanami jej stylu projektowania, w którym Athena łączy nowe ze starym, a symetrie przełamuje nieporęcznymi bukietami rozgałęziającymi się we wszystkie strony. Jak sama przyznaje: jest perfekcjonistką, którą pociąga niedoskonałość.Kiedy kilka lat temu Athena szukała dywanu do swojego nowego domu w Nowym Jorku natknęła się na wyjątkowe projekty Beni Rugs. Kilka wiadomości później nie tylko wybrała swój dywan, ale poznała właścicieli Robert Wight i Tiberio Lobo-Navia, którzy są fantastycznymi wizjonerami. Całość wprawiona w ruch zaowocowała współpracą, której efekty możemy dzisiaj podziwiać.

Debiutancka kolekcja dla Beni obejmuje 16 projektów dywanów z wysokim włosiem w ciepłych, wyblakłych odcieniach słońca. Wszystkie ręcznie robione na pionowych krosnach przez berberów 20 min od Marakeszu. ? Projektując Athena chciała uzyskać efekt, który nazywa ?złamaną symetrią?. Zainspirowana nieregularnymi wzorami malarskimi Agnes Martin i ?emocjonalną architekturą? Luisa Barragana, linie geometryczne projektów Calderone badają ?ideę posiadania rytmu i harmonii, a następnie łamania go?. Na przykład jeden dywan ma trzy równoległe linie po lewej stronie, ale nie po prawej. Drugi ma dwa przeciwległe prostokąty o różnych kształtach (to jest wpływ Barragana!), podczas gdy trzeci jest ozdobiony jakże lekko nietypowymi rzędami kwadratów. Każdy projekt może być wykonany w wielu kolorach ziemi: wyobraź sobie spalone sjeny, szarości, szałwie, a w jednym przypadku nawet różę pustyni.

Calderone chciał również uhonorować kunszt tkaczy Beni, które indywidualnie wykonują każdy marokański dywan ręcznie w studio dwadzieścia minut od Marrakeszu. Za firmą, która płaci swoim pracownicom pensję godną życia, stoi etyczna misja, aby zapewnić, że pracownicy ?mają realną ścieżkę kariery? - mówi współzałożyciel Beni, Robert Wright. Beni Rugs to także misja artystyczna - chcą bowiem promować i chronić metodę tkacką sprzed 10 000 lat. Poznaj proces tkania dywanu, który opisywaliśmy już wcześniej (tutaj). Niewielkie nieprawidłowości są nie tylko oczekiwane, ale także przyjmowane. ?To właśnie sprawia, że proces jest tak piękny, tak magiczny? ? wyjaśnia Wright. ?Wszystko wskazywało na tę ideę niedoskonałości i dotyku dłoni, a nie bycia idealnym i symetrycznym? ? dodaje Calderone. ?To było synergiczne i autentyczne?. Kolekcja, która nazywa się (zgadliście) Broken Symmetry, jest już dostępna online. To także ekscytujący krok dla Calderone, która ewoluowała od kuratorowania dobrze wyposażonych wnętrz do tworzenia produktów, które je zamieszkują.