Home Nook Magazyn

W Home Nook wierzymy, że .... Veribuntis catius obsentiocum vereo enatiam qua patusquos vo, esi stius; nonvolis, nondamp oponsua etiferum essillesse, ubitus An se furem ilii publice constro vendam intrid consta, quid facri, C. Satere esci sedo, Cata L. Ori si pertabit dit. Nam ac rem prit ferraet? Uctam ute, nonduciae in viliam sictusa convolica remum tus ressa quituus virtuiditus vendefex se mac videm ades Mae fex nonequons mortabem in duc opublica issiliquem, C. Damdi,

Ekscytujące premiery przygotowane przez markę Eikund podczas 3daysofdesign

Ekscytujące premiery przygotowane przez markę Eikund podczas 3daysofdesign

- Kategorie : design , news
W dniach 7-9 czerwca w Kopenhadze odbył się doroczny festiwal 3daysofdesign – jeden z największych na świecie festiwali designu prezentujący renomowane marki meblowe i wyposażenia wnętrz. Eikund, norweski producent mebli, zaznaczył swoją obecność, prezentując dwa odnowione norweskie klasyki designu oraz dwie ekskluzywne edycje limitowane.


3daysofdesign to jeden z największych festiwali designu, który przyciąga miłościków designu, wnętrz i mebli z całego świata. To było naprawdę ekscytujące, i udane 3 dni spotkań i zwiedzania wystaw. Jedna z nich odbyła się w galerii Martina Asbæka w sercu miasta – to właśnie tam Eikund zaprezentował coś nad czym pracował od wielu miesięcy..

krzesło RY norweskie lata 60. Eikund skandynawski fotel

Oprócz krzesła RY, podczas festiwalu designu Eikund zaprezentował również stół jadalny OMA.

„Ogólnie rzecz biorąc, stołom poświęca się niesprawiedliwie mało uwagi w porównaniu z krzesłami. Ale jak wszyscy wiemy, gromadzenie bliskich przy stole przyczynia się do dobrych rozmów, dyskusji i śmiechu. A OMA nie jest wyjątkiem”.— Morten Hippe, współzałożyciel i dyrektor operacyjny w firmie Eikund.

Zaprojektowany przez Sigurda Resella w połowie lat 50., stół OMA łączy w sobie formę, design i funkcjonalność które idą ze sobą ręka w rękę. OMA to ponadczasowy ulubieniec, w którym szybko się zakochujesz, mówi Morten Hippe.

norweskie krzesło RY Eikund do jadalni

Ponowne premiery RY i OMA nie były jednymi wydarzeniami Eikund podczas 3daysofdesign, producent mebli zaprezentował również dwie limitowane edycje: Krysset Bubblegum i kolorowy wełniany fotel Fluffy.

„Wysokiej jakości norweskie rzemiosło jest bardzo cenione przez nas w Eikund. Jednocześnie chcemy pokazać światu, że Norwegia może zaoferować design, który jest buntowniczy i nietuzinkowy”.— Jørgen Tengesdal, współzałożyciel i dyrektor generalny Eikund.

"Osiągnęliśmy to dzięki odważnej wersji Fluffy we współpracy z producentem przędzy Værbitt i Krysset „Bubblegum” z artystą Martinem Whatsonem. Odzew był ogromny, a publiczność w Kopenhadze była zachwycona. Festiwal designu przerósł wszelkie oczekiwania" - podsumowuje Tengesdal.

Fotel Fluffy Norweski Eikund
Norweski fotel Krysset Eikund
Norweski fotel Krysset Eikund

Powiązane posty