Home Nook Magazyn

W Home Nook wierzymy, że .... Veribuntis catius obsentiocum vereo enatiam qua patusquos vo, esi stius; nonvolis, nondamp oponsua etiferum essillesse, ubitus An se furem ilii publice constro vendam intrid consta, quid facri, C. Satere esci sedo, Cata L. Ori si pertabit dit. Nam ac rem prit ferraet? Uctam ute, nonduciae in viliam sictusa convolica remum tus ressa quituus virtuiditus vendefex se mac videm ades Mae fex nonequons mortabem in duc opublica issiliquem, C. Damdi,

Bolder | wiszące nad fiordami kabiny

Bolder | wiszące nad fiordami kabiny

- Kategorie : news

Projekt Bolder składa się z czterech kabin uniesionych nad ziemią, zaprojektowanych tak, aby jak najlepiej harmonizować z otaczającą naturą i zacierać granice między przebywaniem wewnątrz i na zewnątrz.


W ramach projektu Bolder firma Snøhetta starała się zachować przyrodę i poprawić wrażenia z poruszania się w nietkniętym krajobrazie, przy jak najmniejszym wpływie na otoczenie. Kabiny są uniesione nad ziemią, aby stworzyć wrażenie nieważkości na skraju spektakularnych, stromych zboczy górskich, nurkujących w czystym, błękitnym fiordzie.

kabina Bolder z widokiem na fiordy

Celem było stworzenie dla zwiedzających totalnych wrażeń - powrót do przytulnego, ciepłego drewnianego gniazda ze spektakularnym panoramicznym widokiem na ciągle zmieniającą się pogodę po całym dniu wędrówki wzdłuż fiordu.

widok z domu Bolder na Fiordy

Wchodząc do środka, goście mają wrażenie, że unoszą się w powietrzu na krawędzi klifu, z niezakłóconym widokiem na fiord i góry wypełnione sosnami przypominającymi bonsai i głazami pozostawionymi przez lodowce po zakończeniu epoki lodowcowej. Lata temu.

Kabiny mają górne piętro z kuchnią marki vipp oraz jadalnie w której wykorzystano meble marki Eikund. Na parterze znajduje się wbudowane łóżko i łazienką oraz wygodnym fotelem Veng. Drewno, marmur i skóra to powtarzające się materiały z wyboru przy wyborze mebli. Natomiast betonowa podłoga na niższym poziomie dodaje szorstkości rozsądnemu wystrojowi.

sypialnia z pięknym widokiem na fiordy

Projekt Bolder obejmie również dwie dodatkowe konstrukcje, które mają zostać ukończone w ciągu najbliższych kilku lat – w tym salon i znakomitą restaurację serwującą lokalne potrawy.Trzy kabiny są już ukończone i otwarte do rezerwacji od 1 lutego. Ostatni, Eldhuset, jest zaprojektowany uniwersalnie i zostanie otwarty w okolicach Wielkanocy.