Home Nook Magazyn

W Home Nook wierzymy, że .... Veribuntis catius obsentiocum vereo enatiam qua patusquos vo, esi stius; nonvolis, nondamp oponsua etiferum essillesse, ubitus An se furem ilii publice constro vendam intrid consta, quid facri, C. Satere esci sedo, Cata L. Ori si pertabit dit. Nam ac rem prit ferraet? Uctam ute, nonduciae in viliam sictusa convolica remum tus ressa quituus virtuiditus vendefex se mac videm ades Mae fex nonequons mortabem in duc opublica issiliquem, C. Damdi,

Informacje o materiałach

Informacje o materiałach

- Kategorie : designPoznaj gatunki drewna, tkanin i skór, z których są wykonane nasze meble z serii Eikund. Tartak w któym powstają posiada certyfikat Forest Stewardship Council (FSC), co oznacza, że meble Eikund są oparte na najwyższej jakości drewnie liściastym pochodzącym z odpowiednich i odnawialnych lasów. Używamy tylko materiałów, które są ściśle kontrolowane aż do gotowego produktu.Dąb | Lite drewno

wykończenia drewna, eikund, dąb

Europejski dąb biały

Dęby, których używamy mają około 150-200 lat, mają jasny wygląd, są mocne i starzeją się piękną patyną. Biały dąb jest najczęściej stosowanym twardym drewnem w przemyśle meblarskim.

Orzech | Lite drewno

wykończenia drewna, eikund, orzech

Orzech amerykański czarny

Orzech, którego używamy ma około 150 lat, ma ciemnobrązowy kolor, jest mocny, twardy i wytrzymały. Ten rodzaj orzecha jest jednym z najbardziej wszechstronnych i popularnych gatunków drewna do produkcji mebli.

Pielęgnacja

Ważne jest, aby obróbka powierzchni zachowała wrażliwość dotykową i estetykę materiału, a jednocześnie była w stanie wytrzymać trudne wymagania codziennego życia. Drewno impregnowane mydłem zapewnia najbardziej autentyczne wrażenie naturalnego materiału, ale wymaga pewnej konserwacji. Aby uzyskać bardziej ochronną powierzchnię, nasze produkty są dostępne w postaci przezroczystego oleju z białym pigmentem. Używamy również matowego lakieru, który sprawia, że jest prawie bezobsługowy.

Uwaga: ponieważ drewno jest produktem naturalnym, mogą wystąpić różnice w kolorze i pigmentacji. Drewniane meble również z czasem będą zmieniać swój wygląd, ponieważ ma na nie wpływ środowiska, w którym są umieszczone.

Skóra półanilinowa

skóra półanilinowa eikund
skóra półanilinowa eikund

Skóra półanilinowa garbowana chromem

Garbowanie chromem jest standardem branżowym w przypadku skór meblowych, zwłaszcza jeśli chodzi o użytek publiczny. Podobnie jak w przypadku skór garbowanych roślinnie, Eikund pozyskuje tylko to, co najlepsze, aby zapewnić trwałość. Aby zagwarantować światłotrwałość i oddychalność, skóry są wykończone lekką warstwą wierzchnią, która zapewnia ochronę i jakość półaniliny. Dzięki temu skóra zachowuje miękkość i kolor przez wiele dziesięcioleci. Nasze chronione skóry są wykonane przez Sørensen Leather i są najlepszymi w swoim rodzaju.

Uwaga: Chrom występuje naturalnie w środowisku w kamieniu, glebie, roślinach i materiale wulkanicznym. sól chromu III jest bezpieczna w użyciu i nietoksyczna. Tej wersji chromu NIE należy mylić z chromem VI, który jest toksyczny i nie wolno go używać w garbarstwie.

Skóra anilinowa

rodzaje skóry anilinowej eikund

Skóra anilinowa garbowana roślinnie

Nasz wybór skór gwarantuje autentyczną jakość, która starzeje się wraz z pięknem. Wszystkie nasze meble tapicerowane pochodzą ze skór garbowanych roślinnie. Wykorzystywane przez nas skóry są garbowane według receptury z naturalnych materiałów, takich jak kora dębu. Przekształcenie surowej skóry w materiał, który będzie trwał długo, to proces, który zachodzi powoli w drewnianych bębnach. Jest to proces oparty na wykorzystaniu naturalnych garbników i maszynerii, ale najważniejsze elementy to cierpliwość i czas.Skóry garbowane roślinnie mają otwartą strukturę, która pozwala skórze oddychać, żadna inna skóra nie jest tak wygodna. Spośród różnych metod garbowania, garbowanie roślinne jako jedyne jest w stanie nadać skórze niepowtarzalny charakter, a jednocześnie jest procesem najbardziej naturalnym i przyjaznym dla środowiska. Potrafi łączyć wygodę i wygląd, modę i tradycję, odrębność i wszechstronność w produkcie. Nasza skóra garbowana roślinnie pochodzi od Tärnsjö Garveri i Stolz, jest to najbardziej ekskluzywny asortyment w naszej kolekcji.

Tekstylia grupy 1 & 2

Opcje dla oparcia i siedziska

Tekstylia

Stworzyliśmy nasz własny świat tekstyliów, aby zapewnić, że wszystkie rodzaje wzbogacają i uzupełniają każdy mebel z kolekcji Eikund.Jakość i właściwości są starannie dobrane i nadają się zarówno do użytku prywatnego, jak i publicznego. Tekstylia są testowane zgodnie ze znormalizowanymi metodami testowymi, ponieważ przywiązuje się dużą wagę do środowiska, trwałości i funkcjonalności.

Jeśli chodzi o tekstylia, nawiązaliśmy współpracę z firmą Kvadrat jako naszym głównym dostawcą. Dostarczają najlepsze materiały dla przemysłu meblarskiego, dlatego w razie potrzeby polecamy inne rodzaje tekstyliów od nich jako rozwiązanie COM.

Eco-firendly
Zawartość numer jeden w naszych standardowych tekstyliach to wełna, która stanowi od 87 do 100% jej składu. Wełna jest naturalnym, trwałym włóknem i szybko odnawialnym materiałem, ponieważ owce można strzyc wielokrotnie.

Wełna jest naturalnie trudnopalna, co oznacza, że obróbka chemiczna jest generalnie niepotrzebna. Przyczynia się to do czystszego środowiska wewnętrznego. Do prania i wirowania używane są wyłącznie biodegradowalne detergenty i oleje przędzalnicze. Ponadto włókna odpadowe są w miarę możliwości zbierane i poddawane recyklingowi przez inne gałęzie przemysłu. Do prania i przędzenia używa się olejów. Ponadto w miarę możliwości zbierane są włókna odpadowe i również poddane recyklingowi.

Wszystkie tekstylia firmy Eikund pochodzą z krajów UE i są zgodne z surowymi zasadami i przepisami określonymi w prawodawstwie UE.

Powiązane posty