Era to innowacyjne krzesło z nowoczesną mieszanką materiałów, które nadają nową estetykę krzesłom do jadalni. Po raz pierwszy zaprezentowane na jesiennej wystawie Stowarzyszenia Sztuk Użytkowych w połowie lat pięćdziesiątych. Prototyp wykorzystywał materiały takie jak: stal, drewno i skóra, za co został wyróżniony w Norweskim Magazynie Bonytt, jako najciekawszy mebel wystawy. Projektant krzesła Sven Ivar Dysthe ukończył Royal College of Art w 1954 roku. Zaprojektował krzesło Era z organicznego drewna i stali przemysłowej, co zaowocowało wszechstronnym krzesłem pasującym do wielu stylów i ustawień. Stalowa rama malowana proszkowo na kolor czarny i gięte parą drewniane oparcie w kształcie litery T oraz lekkie i prawie unoszące się siedzisko z forniru zapewniają elegancki wygląd i wygodną formę. Dzięki możliwości układania w stosy stanowi doskonałe połączenie estetyki i czystej funkcji.
Projekt: Sven Ivar Dysthe, 1956
O marce Eikund:
Firma Eikund powstała wiosną 2016 roku i od tego czasu reprezentuje wszystko to, co najlepsze w norweskim wzornictwie mebli z lat 50. i 60.
Jest to wynik poszukiwania skarbów, który daje nowe życie starym ikonom z norweskiego dziedzictwa projektowego. Kolekcja Eikund to norweskie wzornictwo zawierające dzieła znanych mistrzów, takich ja:k Fredrik A. Kayser, Torbjørn Afdal, Sigurd Resell, Sven Ivar Dysthe, Torbjørn Bekken i Arne Tjomsland.
"W Eikund mamy duże ambicje. Aby mieć pewność, że dostarczamy tylko najlepsze produkty i najlepszą obsługę klienta, wysoka jakość jest naszą podstawową wartością i podstawą wszystkiego, co robimy. Jako firma chcemy, aby nasze działania miały jak najmniejszy wpływ na środowisko. Dobrze ilustruje to nasz projekt i wykorzystanie materiałów. Każdy nasz produkt to skandynawski modernizm w najlepszym wydaniu!"
Większość projektów Eikund można dostosować do własnych potrzeb. W sprawie personalizacji oraz dodatkowych informacji prosimy o kontakt pod adresem: kontakt@home-nook.com
Materiały:
Rama: Dąb lub Orzech | Lite Drewno
Siedzisko: Skóra Naturalna lub Tkanina
Dostępne opcje wykończenia:
Drewno:
- Dąb Mydlony
- Dąb Olejowany na Biało
- Dąb Olejowany
- Orzech Olejowany
- Dąb Lakierowany | Kolor: Czarny
Tapicerka:
Skórzana | Semi-Aniline Leather (SPECTRUM)
Kolor: Black, Ginger, Havana, Moss, Ruby, Tan
Skórzana | Aniline Leather (SOFT)
Kolor: Natural, Cognac, Brown, Black
Tekstylna | Grupa 1 i 2
Blackenedblue, Darkgrey, Lightgrey, Apricot, Burgundy, Slate, White, Darkolive, Blackenedwhite
Wymiary:
Długość: 51 cm
Głębokość: 45 cm
Wysokość: 77 cm
Wysokość siedziska: 45 cm
Sven Ivar Dysthe
(1931 – 2020)
Sven Ivar Dysthe to norweski projektant przemysłowy, który jest szczególnie znany ze swoich mebli. Jego kariera projektowa rozpoczęła się, gdy zaczął jako praktykant w jednym z najbardziej szanowanych warsztatów stolarskich w Trondheim. Arne Remlov, architekt wnętrz i redaktor magazynu projektowego Bonytt, przekonał Dysthe do ubiegania się o przyjęcie do Royal College of Art w Londynie. W 1952 roku Dysthe rozpoczął tam studia na nowo utworzonej dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Dyrektor generalny szkoły, projektant mebli David Pye, odegrał ważną rolę w rozwoju Dysthe. Najważniejszym wydarzeniem jako studenta było zdecydowanie wykonanie pudełka na poduszeczki do szpilek na koronację królowej Elżbiety II w 1953 roku. Po ukończeniu studiów w 1954 roku Dysthe rozpoczął pracę dla duńskich architektów i projektantów mebli Petera Hvidta i Orli Mølgaard Nielsen w Kopenhadze. W Danii zdobył głęboką wiedzę i zrozumienie skandynawskiego wzornictwa. W następnym roku wrócił do Norwegii i jego kariera nabrała rozpędu.
Jego meble charakteryzują się eleganckim i nowoczesnym wzornictwem, wszystkie produkty cechuje minimalizm w formie i wykorzystaniu materiałów. Jednym z jego głównych celów było umożliwienie produkcji seryjnej, łącząc świetne systematyczne rozwiązania z odpowiednią ilością detali. Uwielbiał odkrywać nowe i nowoczesne techniki, czego przykładem jest jego krzesło do jadalni Era. Z czarną, malowaną proszkowo stalową ramą i wygiętym parowo drewnianym oparciem w kształcie litery T, wraz z lekkim i prawie unoszącym się w powietrzu fornirowym siedziskiem, to krzesło zdecydowanie pokazuje jego talent twórczy.
Opis
- Długość
- 51 cm
- Głębokość
- 45 cm
- Wysokość
- 77 cm
- Wysokość siedziska
- 45 cm
Zobacz także
-
Często kupowane razem