Home Nook Magazyn

W Home Nook wierzymy, że .... Veribuntis catius obsentiocum vereo enatiam qua patusquos vo, esi stius; nonvolis, nondamp oponsua etiferum essillesse, ubitus An se furem ilii publice constro vendam intrid consta, quid facri, C. Satere esci sedo, Cata L. Ori si pertabit dit. Nam ac rem prit ferraet? Uctam ute, nonduciae in viliam sictusa convolica remum tus ressa quituus virtuiditus vendefex se mac videm ades Mae fex nonequons mortabem in duc opublica issiliquem, C. Damdi,

Krzesło RY | Subtelny autorytet

Krzesło RY | Subtelny autorytet

- Kategorie : design , news

Kiedy myślimy o latach 60., wracamy prosto do ery „Mad Men” - kiedy palenie, picie i kontakty towarzyskie były naturalną częścią godzin pracy.

Chociaż było to prawdopodobnie bardziej powszechne w przypadku „elity”, meble w krajobrazie biurowym były przeznaczone zarówno dla biznesu, jak i dla przyjemności.

Krzesło RY to najnowszy mebel z kolekcji naszej marki Eikund. Stylowe i eleganckie krzesło RY charakteryzuje się obszernym tapicerowanym siedziskiem i niespotykanym komfortem. To prawdziwy klasyk lat 60.

Ponadczasowa elegancja

Pierwotnie zaprojektowany przez norweskiego projektanta Svena Ivara Dysthe i wyprodukowany przez Dokka Furniture, RY znany jest wcześniej z serii „3001” - składającej się ze stołu konferencyjnego, krzesła konferencyjnego, biurka, szafki, a nawet skrzynki na kwiaty.
Teraz, 60 lat później, popularne krzesło konferencyjne z jednej z najbardziej udanych serii Dokka jest wreszcie ponownie produkowane.

Stworzony dla nowoczesnego domu

Można śmiało powiedzieć, że RY doskonale sprawdza się zarówno w domu, jak iw biurze. Elegancki, ponadczasowy design sprawia, że natychmiast przyciąga wzrok, zarówno jako pojedynczy element w salonie, jak i razem w grupie wokół stołu jadalnego.

„RY to krzesło, które przyciąga. Gdy pierwszy raz go zobaczyłam, od razu poczułam świetny klimat i efekt WOW. Ogólny projekt jest dobrze wyważony, z detalami, które w pełni pokazują kunszt. Detale, takie jak lamówka i przeszycia, nadają temu wyścigowemu wyglądowi stary samochód wyścigowy, który zaskakująco dobrze sprawdza się jako krzesło do jadalni” — mówi Morten Hippe, współzałożyciel i dyrektor operacyjny w firmie Eikund.

Dzięki dzisiejszej nowo odkrytej miłości do naszego domowego biura, RY odhacza wszystkie pola pod względem użyteczności w domu dzięki funkcjonalnemu projektowi.

Wyraźny wygląd można zmieniać dzięki różnym dostępnym kolorom, tkaninom i wykończeniom - przy jednoczesnym zachowaniu subtelnego autorytetu krzesła.

„To krzesło sprawia, że chcesz go mieć”

- Morten Hippe, współzałożyciel marki Eikund

Krzesło RY jest wykonane z litego drewna, które przedstawia prawdziwy kunszt rzemiosła w najlepszym wydaniu. Krzesło występuje w dwóch różnych wersjach z podłokietnikami oraz bez. Obie wersje krzesła do jadalni składają się z tych samych części, w których produkcji potrzebne są tylko drobne zmiany.

Obie wersje krzesła mają wiele detali, ale główną atrakcją jest połączenie oparcia z poziomym łącznikiem między nogami. Ten subtelny szczegół ilustruje błyskotliwość projektu Dysthe.

Morten dodaje: „Inne ładne detale to subtelny owalny kształt nośników, wyrafinowana organiczna forma podłokietników oraz proste, ale genialne rozwiązanie montażowe. Podsumowując: to krzesło sprawia, że chcesz go mieć.”

Sven Ivar Dysthe

Sven Ivar Dysthe był i nadal jest znany jako jeden z czołowych norweskich projektantów mebli.

Ukończył Royal College of Art w 1954 roku. Po ukończeniu studiów Dysthe rozpoczął pracę dla duńskich architektów i projektantów mebli Petera Hvidta i Orli Mølgaard Nielsen w Kopenhadze. W Danii zdobył dużą wiedzę i zrozumienie skandynawskiego wzornictwa.

W następnym roku wrócił do Norwegii, gdzie jego kariera nabrała rozpędu. Przełomem była seria „1001” z 1960 roku, wyprodukowana z firmą Dokka Furniture.

Jego meble charakteryzują się eleganckim i nowoczesnym designem. Wszystkie produkty są minimalistyczne zarówno pod względem formy, jak i wykorzystania materiałów. Jednym z jego głównych celów było umożliwienie produkcji seryjnej, łącząc świetne systematyczne rozwiązania z odpowiednią ilością detali.

Uwielbiał odkrywać nowe i nowoczesne techniki i projektował RY w taki sposób, aby był wydajny w produkcji.

Krzesło ERA


Era to innowacyjne krzesło z nowoczesną połączeniem materiałów. Krzesło zostało zaprezentowane na jesiennej wystawie Stowarzyszenia Sztuk Stosowanych w połowie lat pięćdziesiątych. Prototyp Svena Ivara Dysthe ze stali, drewna i skóry został wyróżniony przez norweski magazyn Bonytt jako najciekawszy produkt wystawy.

Dysthe Zaprojektował krzesło ERA z organicznego drewna i stali przemysłowej, w wyniku czego powstało wszechstronne krzesło pasujące do wielu stylów i ustawień. Stalowa rama malowana proszkowo na czarno, drewniane oparcie w kształcie litery T gięte parą oraz lekkie i niemal unoszące się w powietrzu fornirowe siedzisko zapewniają elegancki design i wygodną formę. Dzięki możliwości układania w stosy stanowi doskonałe połączenie estetyki i czystej funkcji.

Zaprojektowane w 1956 roku

Zobacz więcej

Produkty powiązane

Powiązane posty