Home Nook Magazyn

W Home Nook wierzymy, że .... Veribuntis catius obsentiocum vereo enatiam qua patusquos vo, esi stius; nonvolis, nondamp oponsua etiferum essillesse, ubitus An se furem ilii publice constro vendam intrid consta, quid facri, C. Satere esci sedo, Cata L. Ori si pertabit dit. Nam ac rem prit ferraet? Uctam ute, nonduciae in viliam sictusa convolica remum tus ressa quituus virtuiditus vendefex se mac videm ades Mae fex nonequons mortabem in duc opublica issiliquem, C. Damdi,

Zaprojektuj ikonę designu do swojego wnętrza

Zaprojektuj ikonę designu do swojego wnętrza

- Kategorie : design , shop the look
Szukasz prawdziwej ikony do swojego wnętrza? A może praktycznego i zarazem pięknego regału, który pozwoli zaoszczędzić miejsce w Twoim domu? Te trzy systemy zaprojektowane przez Poula Cadovius pomogą Ci zrealizować wszystkie te założenia. Już dziś możesz stworzyć swój własny regał!Systemy Royal, Cado i Ultra to pierwsze tego typu systemy na świecie. Poul Cadovius, tworząc pierwszy z nich - Royal System - w roku 1948 postanowił po raz pierwszy przenieś meble z podłogi na ścianę. Jego celem było zaoszczędzenie przestrzeni i nadanie jej lekkości przy jednoczesnym praktycznym jej wykorzystaniu. Na ten czas tego typu rozwiązanie było całkowicie innowacyjne.  System Royal okazał się strzałem w dziesiątkę i odniósł niebywały sukces na całym świecie. Na tej bazie w 1957 r. Cadovius stworzył kolejny koncept - System Ultra, za który w Mediolanie podczas XI Triennale otrzymał srebrny medal. Trzy lata później światło dzienne ujrzał ostatni projekt w tym koncepcie - System Cado.

Każdy z trzech systemów ma swój unikalny charakter i styl. Od 2010 roku projekty Poula Cadovius są ponownie dostępne dzięki współpracy dk3 z projektantem. Systemy wykonywane są praktycznie w całości z godnie z pierwotnymi założeniami projektanta jak między innymi wykorzystanie litego drewna do produkcji.

Nowa odsłona klasyki

Po wejściu na rynek kultowej koncepcji regałów Royal System? w 1948, Poul Cadovius wprowadził System Ultra? w 1957. Został on stworzony na bardzo prostej, ale genialnej zasadzie - przeniesienia mebli z podłogi na ściany, pozostawiając więcej miejsca w pomieszczeniu. Cadovius opracował System Ultra? z taką samą oszczędnością przestrzeni i elastyczną konstrukcją jak jego pierwowzór. Dk3 wprowadziła ponownie na rynek systemy Poul Cadovius?a w 2019 roku. System Ultra? oryginalnie zaprojektowany i wykonany był ze stali. Po dwóch latach mamy przyjemność zaprezentować jego nową wersję - wykonaną w drewnie!

System Ultra? składa się z szyn naściennych, półek i szafki z przesuwanymi drzwiami z olejowanego dębu i orzecha. System charakteryzuje się eleganckimi, ultracienkimi, formowanymi, drewnianymi  półkami o falistym profilu krawędzi, przymocowanymi do szyn za pomocą wieszaków z mosiądzu lub stali nierdzewnej. System Ultra? można dostosować w wielu indywidualnych kombinacjach, a także rozszerzać w czasie zgodnie z potrzebami.Klasyczne piękno systemu Royal

 

ROYAL SYSTEM? stworzony przez Poul Cadoviusa w 1948 r., został wyprodukowany w fabryce jego w Randers (Dania), w której zatrudniał wówczas około 300 osób. ROYAL SYSTEM? był również produkowany na licencji w ponad 30 krajach i jest uważany za jeden z największych sukcesów w historii mebli w Danii. ROYAL SYSTEM? składa się z montowanych na ścianie drewnianych szyn, półek z wieszakami z mosiądzu lub stali nierdzewnej oraz różnych modułów, takich jak szafki, szuflady i biurka, które można dostosować w wielu indywidualnych kombinacjach. Poul Cadovius twierdził, że oryginalny system miał 16 milionów możliwości kombinacji.

Ponadczasowy duch ROYAL SYSTEM? jest zachowany w dobrze znanych podłużnicach, wieszakach, półkach i pięknych szafkach. A wszystko to o wyjątkowej jakości, stworzone z myślą o nowoczesnym wystroju wnętrz i współczesnych potrzebach. W 2010 roku dk3 ponownie wprowadził na rynek ROYAL SYSTEM? w różnych rodzajach drewna, a system regałów nadal pozostaje ponadczasowym klasykiem o oszczędzającej miejsce, elastycznej konstrukcji, oferującej liczne możliwości osobistego, nowoczesnego wyrazu.Lekki i nowoczesny system Ultra

SYSTEM ULTRA? to chyba najbardziej "frywolny" z trzech systemów Cadoviusa. Składa się on z montowanych na ścianie szyn, półek i wieszaków ze stali malowanej proszkowo. System charakteryzuje się eleganckimi, ultracienkimi półkami z falistym profilem krawędzi, przymocowanymi do szyn za pomocą wieszaków z surowego mosiądzu lub kolorowej stali. Komponenty są dostępne w różnych kolorach i rozmiarach, co daje możliwość dostosowania systemu w wielu indywidualnych kombinacjach oraz rozszerzania go w czasie w zależności od potrzeb.

W 1957 roku Poul Cadovius wziął udział w XI Triennale w Mediolanie z SYSTEM ULTRA?, za który zdobył srebrny medal. Bardzo cenna nagroda i międzynarodowe uznanie dla tego wyjątkowego i oryginalnego pomysłu na projekt.