Sofa Unio 2021 | tapicerowana z drewnianą podstawą | 2 os.
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
25 950,00 zł (brutto) 21 097,56 zł (netto)
Brutto
8-12 tygodni

Zdobywca nagrody Warmest Design na Monocle Design Awards 2022 Fotel Unio łączy wpływy tradycyjnego designu i nowoczesności– skupiając się na miękkich formach i fakturach.

Tkanin obiciowe do kolekcji siedzisk Unio pochodzą od najbardziej cenionych w branży producentów, takich ja:k Dedar, Pierre Frey i Larsen.

Fotel UNIO jest w pełni tapicerowaną i posiada elegancki cokół z litego drewna jesionu. Fotel jednoosobowy można nabyć z mechanizmem obrotowym, który umożliwia obracanie się fotele i łatwy powrót do pierwotnej pozycji. 

"Największym wyzwaniem w procesie projektowania było znalezienie języka projektowego dla mebli, designu który dopasowuje się do wielu różnych typów przestrzeni, a jednocześnie reprezentuje własną, wyróżniającą się osobowość. Zainwestowaliśmy dużo czasu w zaprojektowanie proporcji istotnych części i formy. Myślę, że dzięki szerszej analizie udało nam się znaleźć równowagę między starym a nowym. Rezultat jest ponadczasowy: projekt wizualny produktu jest zrównoważony z pewnymi wpływami z ostatnich dziesięcioleci." - mówi Mikkonen.

Kiedy forma i wymiary osiągnęły stabilność wizualną, w naturalny sposób skupiono uwagę na szczegółach. Dodano lamówki, aby podkreślić kontury produktów oraz drewniane cokoły, aby uzyskać większe wsparcie. Drewniany cokół unosi fotel z podłogi, jednocześnie tworząc elegancką ramę dla produktu.

Kolekcja Unio składa się z trzech różnych rozmiarów: sofy dwu- i trzyosobowej (150 x 720 cm i 200 x 72 cm) oraz fotela jednoosobowego. Fotel jednoosobowy można nabyć z mechanizmem obrotowym, który umożliwia obracanie się produktu i powrót do pierwotnej pozycji.

Projekt: Timo Mikkonen & Antti Rouhunkoski Asystent projektanta: Aleksandr Pukki

Większość projektów POIAT Studio można dostosować do własnych potrzeb. W sprawie personalizacji oraz dodatkowych informacji prosimy o kontakt pod adresem: kontakt@home-nook.com
Materiały:

W pełni tapicerowana rama ze sklejki i pianka klasy komercyjnej.

Podstawa cokołu: Lite Drewno | Jesion

Wykończenie drewna: Rubio Monocoat ''Charcoal"

Lamówka dopasowana do tkaniny. 

Regulowane ślizgacze montowane w standardzie.

Wykorzystanie tkaniny: 6 metrów w oparciu o rolkę 140 cm.

Wybór tkanin obiciowych do kolekcji Unio to starannie wyselekcjonowany wybór doskonałych tkanin od najbardziej cenionych w branży producentów, takich jak Dedar i Pierre Frey. Pełen wybór opcji tkanin obiciowych pojawi się na stronie jeszcze tej jesieni.

Wymiary:

Głębokość: 72 cm

Szerokość: 150 cm

Wysokość: 72 cm

Wysokość siedziska: 40 cm

Głębokość siedziska: 53 cm

Sofa Unio 2021 | tapicerowana z drewnianą podstawą | 2 os.

Zobacz także

Powiązane artykuły na blogu