31 950,00 zł (brutto) 25 975,61 zł (netto)
Brutto
6-8 tygodni

Oya to rozkładany stół do jadalni, który został z początku stworzony tylko dla jednego klienta, prawdziwy jedyny w swoim rodzaju produkt. Cechą charakterystyczną projektów Resella jest zdefiniowana logiczna konstrukcja, której forma nadana jest przez funkcję. Eliptyczny kształt blatu jest zarówno elegancki, jak i nowoczesny z nogami, które wzmacniają to uczucie przechodząc od owalnego do okrągłego kształtu.

Możliwość rozkładania stołu, czyni go wygodnym miejscem spotkań, nawet podczas świątecznych spotkań w dużym gronie bliskich osób.

Sigurd Resell ukończył Narodową Akademię Rzemiosła i Przemysłu Artystycznego w 1947 roku. Projektował Oya, będąc zatrudnionym w Rastad & Relling Tegnekontor w Oslo.

Projekt: Sigurd Resell, 1956

W sprawie personalizacji oraz dodatkowych informacji prosimy o kontakt pod adresem: kontakt@home-nook.com

Firma Eikund powstała wiosną 2016 roku i od tego czasu udało nam się zebrać pod jedną marką to, co najlepsze w norweskim wzornictwie mebli z lat 50. i 60.

Jest to wynik poszukiwania skarbów, który daje nowe życie starym ikonom z norweskiego dziedzictwa projektowego. Nasza kolekcja norweskiego wzornictwa z połowy wieku zawiera kultowe dzieła znanych mistrzów, takich jak Fredrik A. Kayser, Torbjørn Afdal, Sigurd Resell, Sven Ivar Dysthe, Torbjørn Bekken i Arne Tjomsland.

Wymagania jakościowe dla mebli z najwyższej półki sprawiają, że jesteśmy zarówno zrównoważeni, jak i rentowni; wolelibyśmy produkować meble zaprojektowane z myślą o trwałości, a nie coś krótkotrwałego i będącego częścią zaplanowanego społeczeństwa przestarzałego. Każdy nasz produkt to skandynawski modernizm w najlepszym wydaniu!

W Eikund mamy duże ambicje. Aby mieć pewność, że dostarczamy tylko najlepsze produkty i najlepszą obsługę klienta, wysoka jakość jest naszą podstawową wartością i jest podstawą wszystkiego, co robimy. Jako firma chcemy, aby nasze działania miały jak najmniejszy wpływ na środowisko. Dobrze ilustruje to nasz projekt i wykorzystanie materiałów.

Materiały:

Blat: Dąb | Lite Drewno

Blat Przedłużający: Czarny Valchromat

Nogi: Dąb | Lite Drewno

Wykończenie:

- Mydlony Dąb

- Dąb Olejowany na Biało

- Dąb Olejowany

- Orzech Olejowany

Blat Przedłużający:

- Czarny Valchromat

- Mydlony Dąb

- Dab Olejowany na Biało

- Dąb Olejowany

- Orzech Olejowany

Wymiary:

Szerokość: 210 cm

Długość: 110 cm

Wysokość: 72 cm

Sigurd Resell
(1920-2010)

Sigurd Resell był jednym z najwybitniejszych projektantów mebli w kraju w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. To, co charakteryzuje jego meble bardziej niż cokolwiek innego, to elegancka i logiczna konstrukcja. Projektując głównie meble w średnio tradycyjnym stylu, później opracował także kilka modeli w bardziej nowoczesnym, międzynarodowym języku projektowania. Otrzymał dziewięć różnych nagród na różnych konkursach i wystawach w kraju i za granicą.

Ukończył Norweską Narodową Akademię Rzemiosła i Przemysłu Artystycznego w 1947 roku. Następnie Resell rozpoczął pracę dla Rastad & Relling Tegnekontor, gdzie przebywał do 1968 roku, z krótką przerwą od 1953 do 56 roku, tworząc jedne z najbardziej formatywnych mebli epoki. Stół do jadalni Øya jest doskonałym przykładem jego talentu projektowego, eliptycznego stołu z litego drewna, zaprojektowanego wiele lat przed konkurencją.

Oya | stół rozkładany

125 cm
25 cm
230 cm
68 kg
Opis
Szerokość
210 cm
Długość
110 cm
Wysokość
72 cm

Zobacz także

Powiązane artykuły na blogu