Jaer | krzesło barowe, Dąb Olejowany 76 cm - Eikund. Sklep internetowy HomeNook
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
6 950,00 zł (brutto) 5 650,41 zł (netto)
Brutto
4-6 tygodni

Jaer jest prawdziwym odzwierciedleniem designu z połowy XX wieku, jednak tym razem, po raz pierwszy trafia do produkcji seryjnej. Trójnożny stołek barowy wzbudza duże zainteresowanie, ze względu na mocną prezencję, idące w parze ze skromnym i uczciwym wyglądem. Dostępny w dwóch wysokościach, Jaer jest wykonany z litego drewna dębowego w wykończeniu z mydłem, białym olejem, naturalnym olejem lub czarną bejcą lub w ciepłym litym orzechu. Mosiężne okucia u podstawy stołka zapewniają wytrzymałość i podkreślają detale.  Jaer nadaje wymiar zarówno w nowoczesnej, jak i tradycyjnej kuchni oraz restauracji.

Projektant Sigurd Resell ukończył Narodową Akademię Rzemiosła i Przemysłu Artystycznego w 1947 roku. Zaprojektował Jaera, pracując dla pionierskiej firmy zajmującej się projektowaniem wnętrz Rastad & Relling Tegnekontor w Oslo.

Projekt: Singur Rosell, 1959

Większość projektów Eikund można dostosować do własnych potrzeb. W sprawie personalizacji oraz dodatkowych informacji prosimy o kontakt pod adresem: kontakt@home-nook.com

Wykończenie: Dąb Olejowany
+ Wysokość: 76 cm

Materiały:

Siedzisko: Dąb Olejowany | Lite Drewno

Nogi: Dąb | Lite Drewno

Wykończenie: Mosiądz

Dodatkowe opcje wykończenia:

- Mydlony Dąb

- Dąb Olejowany na Biało

- Dąb Lakierowany | Kolor: Czarny

Wymiary:

Wysokość: 76 cm

Wykończenie: Orzech Olejowany
+ Wysokość: 76 cm

Materiały:

Siedzisko: Orzech Olejowany | Lite Drewno

Nogi: Dąb | Lite Drewno

Wykończenie: Mosiądz

Dodatkowe opcje wykończenia:

- Mydlony Dąb

- Dąb Olejowany na Biało

- Dąb Lakierowany | Kolor: Czarny

Wymiary:

Wysokość: 76 cm

Sigurd Resell
(1920-2010)

Sigurd Resell był jednym z najwybitniejszych projektantów mebli w kraju w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. To, co charakteryzuje jego meble bardziej niż cokolwiek innego, to elegancka i logiczna konstrukcja. Projektując głównie meble w średnio tradycyjnym stylu, później opracował także kilka modeli w bardziej nowoczesnym, międzynarodowym języku projektowania. Otrzymał dziewięć różnych nagród na różnych konkursach i wystawach w kraju i za granicą.

Ukończył Norweską Narodową Akademię Rzemiosła i Przemysłu Artystycznego w 1947 roku. Następnie Resell rozpoczął pracę dla Rastad & Relling Tegnekontor, gdzie przebywał do 1968 roku, z krótką przerwą od 1953 do 56 roku, tworząc jedne z najbardziej formatywnych mebli epoki. Stół do jadalni Øya jest doskonałym przykładem jego talentu projektowego, eliptycznego stołu z litego drewna, zaprojektowanego wiele lat przed konkurencją.

Jaer | krzesło barowe | H.76 cm

EIK0901
45 cm
76 cm
40 cm
6 kg
Opis
Wysokość
76 cm
EIK0901

Zobacz także

Powiązane artykuły na blogu