Tearoom Lounge Chair | fotel obrotowy
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
11 580,00 zł (brutto) 9 414,63 zł (netto)
Brutto
4-6 tygodni
Projektant Nick Ross demonstruje potencjał prostych, geometrycznych form i przytulności w swojej kolekcji Foteli oraz Sof Tearoom dla MENU. Fotel Tearoom Lounge o dużych proporcjach, jest obrotowe z funkcją powracania, wyposażone jest w podstawę obracającą się o 190°, która z łatwością obraca się w dowolnym kierunku. Szerokie, niskie siedzisko i otulająca forma z wyprostowanym oparciem zapewniają jej piękno, funkcjonalność i komfort zarówno w klasycznych, jak i współczesnych przestrzeniach – od domowych salonów po ekskluzywne hotele i nowoczesne miejsca pracy.

Projekt: Nick Ross dla MENU

Nick Ross (1986) jest szkocko-szwedzkim projektantem mieszkającym w Sztokholmie. Studiował wzornictwo przemysłowe w Gray's School of Art w Aberdeen i otrzymał nagrodę Arts & Heritage za swój projekt dyplomowy Stray w 2008 roku. w dziedzinie sztuk pięknych Program magisterski z architektury wnętrz i projektowania mebli w Konstfack w Sztokholmie w 2013 roku. Zaraz po ukończeniu studiów rozpoczął pracę jako asystent szwedzkiego projektanta Mattiego Klenella, aż do założenia własnego studia w Sztokholmie w 2014 roku.

Ross jest projektantem z zamiłowaniem do rzadkich przestrzeni, które koncentrują się na wykorzystaniu materiałów i światła w danej przestrzeni. Jego badania koncentrują się na złożonym repertuarze historii, ze szczególnym naciskiem na historię starożytną, w której znajduje czynniki umożliwiające interpretację relacji między użytkownikiem a współczesnym designem. Wykorzystując opowiadanie historii jako pretekst i stosując krytyczne podejście, Nick jest zainteresowany badaniem faktów i wydarzeń, które określiły określoną równowagę kulturową. Każdy projekt wynika z chęci stworzenia idealnych lub rzeczywistych pomostów między teraźniejszością a przeszłością.

Materiały:

Konstrukcja: Sklejka, pianka HR

Wypełnienie: Sprężyny, pianka flex i tapicerka


Wymiary:

Wysokość: 78 cm

Wysokość siedziska: 42,5 cm

Szerokość: 72,5 cm

Głębokość: 70 cm

Tearoom Lounge Chair | fotel obrotowy

Możesz też polubić...