Veng | fotel, Skóra Naturalna | Kolor: Czarny  - Eikund. Sklep internetowy HomeNook
zoom_out_map
18 890,00 zł (brutto) 15 357,72 zł (netto)
Brutto
6-8 tygodni

Intrygujący kontrast między smukłym, zakrzywionym oparciem i mocno rzeźbionymi podłokietnikami nadaje temu krzesłu wyjątkową ekspresję, która wprowadza do Twojej przestrzeni to, co najlepsze w stylu vintage i nowoczesnym. Od ramy wykonanej z litego drewna dębu po siedzisko ze skóry anilinowej, ten fotel dodaje głębi, niezależnie od tego, czy jest zaaranżowane w parze w salonie. Czy jest postawione w Twoim ulubionym kąciku do czytania.

Fotel Veng został zaprojektowany w 1960 roku przez Torbj?rna Bekkena a obecnie jest produkowany przez naszą markę
Eikund, która dumnie wprowadza norweskie klasyki i zapewnia im nową i zrównoważoną przyszłość. "Projekty marki Eikund pochodzą z czasów, gdy meble były trwałe, dlatego staramy się odtworzyć kultowy i nowoczesny styl z lat 50. i 60., używając materiałów z tamtych czasów - głównie drewna i skóry".

Torbjorn Bekken ukończył Narodową Akademię Rzemiosła i Przemysłu Artystycznego w 1946 roku i został wybrany przez Rastad & Relling Tegnekontor, gdzie rozwijał się przez większość swojej kariery. Znany jako wysoce techniczny, zorientowany na szczegóły i elegancki, jego prace ucieleśniały te cechy poprzez ich formy i odrębne cechy.

Projekt: Torbjorn Bekken, 1960

Większość projektów Eikund można dostosować do własnych potrzeb. W sprawie personalizacji oraz dodatkowych informacji prosimy o kontakt pod adresem: kontakt@home-nook.com

Materiały:

Rama: Dąb lub Orzech | Lite Drewno

Siedzisko: Skóra Naturalna lub Tkanina

Dostępne opcje wykończenia:

Drewno:

- Dąb Mydlony

- Dąb Olejowany na Biało

- Dąb Olejowany

- Orzech Olejowany

- Dąb Lakierowany | Kolor: Czarny

Tapicerka:

Skórzana | Semi-Aniline Leather (SPECTRUM)

Kolor: Black, Ginger, Havana, Moss, Ruby, Tan

Skórzana | Aniline Leather (SOFT)

Kolor: Natural, Cognac, Brown, Black

Tekstylna | Grupa 1 i 2

Blackenedblue, Darkgrey, Lightgrey, Apricot, Burgundy, Slate, White, Darkolive, Blackenedwhite

Wymiary:

Długość: 72 cm

Głębokość: 65 cm

Wysokość: 81 cm

Wysokość siedziska: 40 cm

Wysokość podłokietników: 60 cm

Torbjørna Bekkena
(1919-2009)

Norweski projektant Torbjørn Bekken ukończył Narodową Akademię Rzemiosła i Przemysłu Artystycznego w 1946 roku. Zaraz po szkole został przyjęty przez postępową firmę zajmującą się meblami i projektowaniem wnętrz Rastad & Relling Tegnekontor, w której pracował przez większość swojej kariery. Byli znani z dostrzegania talentów projektowych i praktycznego rozumienia, jak działa oznakowanie. Wraz z firmami takimi jak Bruksbo Designstudio, Rastad & Relling byli jednymi z pionierów kształtowania norweskiej sceny projektowej po drugiej wojnie światowej.

Bekken odegrał znaczącą rolę w trendach projektowych lat 50-60. Wszystkie kraje skandynawskie kochały drewno i był to wówczas oczywisty wybór. Bekken był osobą, która wywarła wpływ na czystą funkcjonalność w połączeniu ze stylami wnętrz. Był też człowiekiem, który lubił wyzwania techniczne; maszyny nigdy nie były ograniczeniem, ale sposobem na dotarcie do mas. Ma na swoim koncie solidną produkcję, ale wciąż jest stosunkowo mało znany. Wygląda na to, że nie szukał światła reflektorów, ale raczej wolał pracować cicho za kulisami.

Veng | fotel

70 cm
84 cm
76 cm
16 kg
Opis
Długość
72 cm
Głębokość
65 cm
Wysokość
81 cm
Wysokość siedziska
40 cm
Wysokość podłokietników
60 cm

Zobacz także

Powiązane artykuły na blogu