Tearoom Club Chair | fotel
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
8 190,00 zł (brutto) 6 658,54 zł (netto)
Brutto
4-6 tygodni
Fotel Tearoom Club Chair Tworząc swój nowy, w pełni tapicerowany fotel wypoczynkowy, Nick Ross przewidział formę idealną do ekskluzywnych środowisk hotelowych, klubowych lub wypoczynkowych – a także prywatnych przestrzeni życiowych, które rozpieszczają zmysły i naszą potrzebę do relaksu. Inspiracją dla Rossa do projektu było krzesło Willow Chair Charlesa Rennie Mackintosha, stworzone dla The Willow Tearooms w Glasgow w 1904 roku. Podobnie jak wiele projektów mebli Mackintosha, krzesło Willow – choć niewątpliwie piękne – to bardziej efekt wizualny niż komfort, jego niezwykłe wymiary czyniąc go bardziej rzeźbiarską instalacją niż meblem użytkowym. Widząc niewykorzystany potencjał, Ross zdecydował się rozwinąć istotę krzesła Willow, aby stworzyć bardziej w pełni rozwiązany produkt.

Projekt: Nick Ross dla MENU

Nick Ross (1986) jest szkocko-szwedzkim projektantem mieszkającym w Sztokholmie. Studiował wzornictwo przemysłowe w Gray's School of Art w Aberdeen i otrzymał nagrodę Arts & Heritage za swój projekt dyplomowy Stray w 2008 roku. w dziedzinie sztuk pięknych Program magisterski z architektury wnętrz i projektowania mebli w Konstfack w Sztokholmie w 2013 roku. Zaraz po ukończeniu studiów rozpoczął pracę jako asystent szwedzkiego projektanta Mattiego Klenella, aż do założenia własnego studia w Sztokholmie w 2014 roku.

Ross jest projektantem z zamiłowaniem do rzadkich przestrzeni, które koncentrują się na wykorzystaniu materiałów i światła w danej przestrzeni. Jego badania koncentrują się na złożonym repertuarze historii, ze szczególnym naciskiem na historię starożytną, w której znajduje czynniki umożliwiające interpretację relacji między użytkownikiem a współczesnym designem. Wykorzystując opowiadanie historii jako pretekst i stosując krytyczne podejście, Nick jest zainteresowany badaniem faktów i wydarzeń, które określiły określoną równowagę kulturową. Każdy projekt wynika z chęci stworzenia idealnych lub rzeczywistych pomostów między teraźniejszością a przeszłością.

Materiały:

Konstrukcja: Sklejka, pianka HR

Wypełnienie: Sprężyny, pianka flex i tapicerka


Wymiary:

Wysokość: 78 cm

Wysokość siedziska: 47 cm

Szerokość: 70 cm

Głębokość: 58 cm

Tearoom Club Chair | fotel

Możesz też polubić...