Tearoom Lounge Chair - High Back| fotel z wysokim oparciem | Nowość
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
17 250,00 zł (brutto) 14 024,39 zł (netto)
Brutto
4-6 tygodni
Tworząc czyste sylwetki kolekcji foteli Tearoom Collection, projektant Nick Ross dołożył wyjątkowej staranności, aby każdy centymetr tego projektu został nasycony komfortem poprawiającym nastrój. Delikatnie zakrzywione linie krzesła Tearoom Lounge Chair z wysokim oparciem rozszerzają sylwetkę swojego poprzednika, tworząc fotel, który oferuje schronienie przed światem zewnętrznym. Wyprofilowany w celu uzupełnienia ciała, rzeźbiarski projekt demonstruje potencjał prostych, geometrycznych form. Luksusowa tapicerka w połączeniu z jej czystą sylwetką jest tak samo przyjemna w dotyku, jak krzesło jest przyjemne dla oka – szerokie, niskie siedzisko sprawia, że doskonale pasuje zarówno do przestrzeni tradycyjnych, jak i współczesnych, od ekskluzywnych hoteli, klubów i salonów po wysokiej jakości przestrzenie biurowe. Dodanie portu USB i gniazda zasilania w podstawie sprawia, że jest to praktyczne miejsce zarówno do pracy, jak i zabawy.

Projekt: Nick Ross dla MENU

Materiały:

Konstrukcja: Sklejka, pianka HR

Wypełnienie: Sprężyny, pianka flex i tapicerka


Wymiary:

Wysokość: 120 cm

Szerokość: 89 cm

Głębokość: 71 cm

Długość kabla: 350 cm

Nick Ross (1986) jest szkocko-szwedzkim projektantem mieszkającym w Sztokholmie. Studiował wzornictwo przemysłowe w Gray's School of Art w Aberdeen i otrzymał nagrodę Arts & Heritage za swój projekt dyplomowy Stray w 2008 roku. w dziedzinie sztuk pięknych Program magisterski z architektury wnętrz i projektowania mebli w Konstfack w Sztokholmie w 2013 roku. Zaraz po ukończeniu studiów rozpoczął pracę jako asystent szwedzkiego projektanta Mattiego Klenella, aż do założenia własnego studia w Sztokholmie w 2014 roku.

Ross jest projektantem z zamiłowaniem do rzadkich przestrzeni, które koncentrują się na wykorzystaniu materiałów i światła w danej przestrzeni. Jego badania koncentrują się na złożonym repertuarze historii, ze szczególnym naciskiem na historię starożytną, w której znajduje czynniki umożliwiające interpretację relacji między użytkownikiem a współczesnym designem. Wykorzystując opowiadanie historii jako pretekst i stosując krytyczne podejście, Nick jest zainteresowany badaniem faktów i wydarzeń, które określiły określoną równowagę kulturową. Każdy projekt wynika z chęci stworzenia idealnych lub rzeczywistych pomostów między teraźniejszością a przeszłością.

Tearoom Lounge Chair - High Back| fotel z wysokim oparciem | Nowość

Możesz też polubić...