Wazony

Magnolia | wazon | Naja Utzon Popov
Od 1 430,00 zł
(brutto)
star_border Dodaj do ulubionych star Usuń z ulubionych
Uznana na arenie międzynarodowej ceramiczka i rzeźbiarka Naja Utzon Popov stworzyła wazon o organicznym kształcie, który bezpośrednio odpowiada naszej zbiorowej tęsknocie za autentycznością, prostotą i naturą. Wazon Magnolia inspirowany kwiatami drzewa magnolii. Swoje geny twórcze odziedziczyła po swoim dziadku, Jørn Utzon, duńskim architekcie znanym z zaprojektowania kultowej opery w Sydney w Australii; jej matka, wybitna duńska artystka Lin Utzon; i jej ojciec, uznany australijski architekt Alex Popov.
Powierzchnia wazonu Magnolia jest matowa i przyjemna w dotyku, co pięknie kontrastuje z gładkimi, przeszklonymi powierzchniami wewnętrznymi. Kształt jest tak samo wygodny i organiczny jak materiał, a nowy wazon Magnolia od Sibast Furniture jest przykładem inspirowanego naturą projektu ceramicznego Naji Utzona Popova.
Magnolia to wazon ceramiczny dostępny w kolorze białym lub czarnym.
Z KREATYWNYMI GENAMI OD JEJ DZIADKA JØRNA UTZONAWazon magnolia ma równe miary najwyższej prostoty i oczywistej złożoności, dokładnie tak jak sięgający w górę kwiat drzewa magnolii, źródło inspiracji Naja Utzon Popov. Ceramiczny wazon ma owalny kształt, otwiera się skośną, postrzępioną krawędzią, aby stworzyć iluzję ciągłego wzrostu. Według Naja Utzon Popov skośny brzeg oznacza, że kwiaty w naturalny sposób przesuwają się w kierunku idealnej przestrzeni do kwitnienia.
„Podstawową ideą Magnolii był w zasadzie wazon o tych samych wartościach rzeźbiarskich, które są charakterystyczne dla dzieła sztuki rzemieślniczej. Wazon reprezentuje moją ekspresję artystyczną, ponieważ ostateczny rezultat opiera się na moich rękach, a nie na rysunku – w szczególności wydaje się żywy bez z góry określonego wniosku, ponieważ w zamyśle ma przedstawiać rodzaj kwitnącego ruchu, początek i mobilność” Naja Utzon Popow
Colin King | Surround Vase | wazon
Od 810,00 zł
(brutto)
star_border Dodaj do ulubionych star Usuń z ulubionych
Idealnie proporcjonalny wazon Surround jest ukształtowany z jednego kawałka litego drewna, który ma unikalne naturalne wzory słojów. Okrągły, wyczuwalny w dotyku wzór, stworzony dla MENU przez mistrza stylistykę Colina Kinga, jest równie efektowny, z kilkoma łodygami kwiatów, jak i bez wypełnienia.Projekt: Colin King Profesjonalnie wyszkolony tancerz, Colin King znalazł się na przecięciu między świadomością tancerza przestrzeni a impulsem stylisty, by ożywić ją przed wyprawą w sferę projektowania produktów. Obecnie mieszka w Tribeca w Nowym Jorku, znajduje równowagę między byciem na planie, stylizacją i projektowaniem w swoim studio. Colin tworzył stylizacje dla głównych publikacji, takich jak Architectural Digest i T Magazine, i gości niezliczoną klientelę z różnych gatunków produktów i projektowania wnętrz. Nieustannie inspiruje się codziennymi rytuałami, gestami i niedoskonałościami życia – upiększanymi przez ich nieustanną ewoluującą obecność w danej przestrzeni. Colin King jest projektantem Interconnect, monumentalnego projektu świecznika Audo Copenhagen.
Colin King | Stance Vase | wazon
Od 1 010,00 zł
(brutto)
star_border Dodaj do ulubionych star Usuń z ulubionych
Prosty. Wyrafinowany. Rzeźbiarski. Wazon Stance jest inspirowany tradycyjnymi stojakami ekspozycyjnymi, aby zapewnić wsparcie dla gałęzi lub kwiatów o długich łodygach. Brązowy mosiężny wazon z czasem pięknie patynuje, a dyskretny design nadaje się do każdego wnętrza. Dostępny w dwóch rozmiarach.Projekt: Colin KingProfesjonalnie wyszkolony tancerz, Colin King znalazł się na przecięciu między świadomością tancerza przestrzeni a impulsem stylisty, by ożywić ją przed wyprawą w sferę projektowania produktów. Obecnie mieszka w Tribeca w Nowym Jorku, znajduje równowagę między byciem na planie, stylizacją i projektowaniem w swoim studio. Colin tworzył stylizacje dla głównych publikacji, takich jak Architectural Digest i T Magazine, i gości niezliczoną klientelę z różnych gatunków produktów i projektowania wnętrz. Nieustannie inspiruje się codziennymi rytuałami, gestami i niedoskonałościami życia – upiększanymi przez ich nieustanną ewoluującą obecność w danej przestrzeni. Colin King jest projektantem Interconnect, monumentalnego projektu świecznika Audo Copenhagen.
Collapse Vase | wazon
Od 630,00 zł
(brutto)
star_border Dodaj do ulubionych star Usuń z ulubionych
Czerpiąc inspirację z płynnych drapowań tkaniny, wazon Collapse ma miękki, organiczny wyraz. Niezależnie od tego, czy jest zgrupowana, sparowana, czy używana samodzielnie, nadaje rzeźbiarskie piękno nowoczesnym przestrzeniom – z dodatkiem kwiatów lub bez. Każda sztuka jest wyjątkowa ze względu na proces wypalania.Projekt: Colin King dla Audo CphProfesjonalnie wyszkolony tancerz, Colin King znalazł się na przecięciu między świadomością tancerza przestrzeni a impulsem stylisty, by ożywić ją przed wyprawą w sferę projektowania produktów. Obecnie mieszka w Tribeca w Nowym Jorku, znajduje równowagę między byciem na planie, stylizacją i projektowaniem w swoim studio. Colin tworzył stylizacje dla głównych publikacji, takich jak Architectural Digest i T Magazine, i gości niezliczoną klientelę z różnych gatunków produktów i projektowania wnętrz. Nieustannie inspiruje się codziennymi rytuałami, gestami i niedoskonałościami życia – upiększanymi przez ich nieustanną ewoluującą obecność w danej przestrzeni. Colin King jest projektantem Interconnect, monumentalnego projektu świecznika Audo Copenhagen.
Etruscan Pitcher | dzbanek
Od 810,00 zł
(brutto)
star_border Dodaj do ulubionych star Usuń z ulubionych
Wszystkie części są równie praktyczne, jak i piękne. Wyrazista sylwetka dzbanka Etruscan jest ukształtowana z polerowanej na wysoki połysk stali nierdzewnej, co zapewnia wytrzymałe, a jednocześnie eleganckie wykończenie. Jego przesadne proporcje obejmują wysoki, zakrzywiony górny uchwyt i zwężający się dziobek ułatwiający nalewanie. Obszerny wzór stanowi równie odważną deklarację podczas serwowania schłodzonych napojów przy stole, jak i jako przedmiot dekoracyjny lub wazon na kwiaty cięte. Dostępny w dwóch rozmiarach: 30 cm i 33 cm.Projekt: MENTZE OTTENSTEIN 

Mentze Ottenstein to efekt współpracy duńskich architektów i projektantów Mathiasa Mentze i Alexandra Ottensteina. Mathias Mentze, architekt i wykładowca wzornictwa w Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych, łączy projektowanie, historię, rzemiosło i wrażliwość dotykową w dużych i małych projektach. Architekt Alexander Ottenstein współpracował z renomowanymi duńskimi pracowniami, ale najbardziej pasjonują go projekty na mniejszą skalę. Pracując w różnych dyscyplinach, od budynków po przedmioty i meble, ich wspólne podejście jest często kontekstowe. Projekty powstają z konkretnego projektu lub okazji, dla określonego miejsca. W rezultacie ich prace często zawierają liczne odniesienia historyczne i nieznane narracje, które wychodzą na jaw dzięki ich szeroko zakrojonym badaniom. Mentze Ottenstein stworzył dla Audo Copenhagen gamę charakterystycznych produktów, które są zarówno ponadczasowe, jak i aktualne, i umieszczają świetne materiały w centrum każdego projektu.
Aer | Wazon
Od 1 510,00 zł
(brutto)
star_border Dodaj do ulubionych star Usuń z ulubionych
Zainspirowany spiralnym ruchem powietrza, nowy wazon Aer nadaje rzeźbiarski wygląd powierzchni na której stoi. Asymetryczna sylwetka wazonu, swoim kształtem przypomina fale, nadając szkłu namacalne, niemal eteryczne właściwości.
Oferowany w dwóch rozmiarach, wysokim lub niskim, rzeźbiarski projekt prezentuje się doskonale w parze, eksponując kwiaty lub gałęzie. Oraz osobno, wyglądając równie pięknie jako samodzielna rzeźba, dopełniająca przestrzeń nad blatem.
Pofałdowana szklana powierzchnia wazonu Aer, załamuje i odbija światło nadając wazom nową perspektywę. Eteryczny wzór zapewnia tworzenie wielu różnych kompozycji kwiatowych w tym samym naczyniu, dzięki czemu jest zarówno praktyczny, jak i rzeźbiarski.
Dostępny w dwóch rozmiarach - wysokim i niskim
Projekt: Gabriel Tan dla MENU
Strandgade | wazon
Od 240,00 zł
(brutto)
star_border Dodaj do ulubionych star Usuń z ulubionych
Wazon z kamionki Strandgade Stem Vase ma asymetryczną formę, która nadaje się na pojedynczą łodygę kwiatu ciętego lub ozdobną gałązkę. Dodając odrobinę nostalgii do nakryć stołów, półek lub parapetów, minimalistyczny design bez trudu pasuje do każdego wystroju wnętrza. Część kolekcji Strandgade, zaprojektowanej dla MENU przez kopenhaskich architektów Mentze Ottenstein i nazwana na cześć historycznej ulicy, przy której mieszkają, wazon na nowo odzwierciedla tradycje wspólnoty. Każdy kawałek różni się rozmiarem i kształtem ze względu na jego ręcznie wykonany charakter.Projekt: MENTZE OTTENSTEIN Mentze Ottenstein to efekt współpracy duńskich architektów i projektantów Mathiasa Mentze i Alexandra Ottensteina. Mathias Mentze, architekt i wykładowca wzornictwa w Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych, łączy projektowanie, historię, rzemiosło i wrażliwość dotykową w dużych i małych projektach. Architekt Alexander Ottenstein współpracował z renomowanymi duńskimi pracowniami, ale najbardziej pasjonują go projekty na mniejszą skalę. Pracując w różnych dyscyplinach, od budynków po przedmioty i meble, ich wspólne podejście jest często kontekstowe. Projekty powstają z konkretnego projektu lub okazji, dla określonego miejsca. W rezultacie ich prace często zawierają liczne odniesienia historyczne i nieznane narracje, które wychodzą na jaw dzięki ich szeroko zakrojonym badaniom. Mentze Ottenstein stworzył dla Audo Copenhagen gamę charakterystycznych produktów, które są zarówno ponadczasowe, jak i aktualne, i umieszczają świetne materiały w centrum każdego projektu.
Échasse Vase | wazon
Od 2 910,00 zł
(brutto)
star_border Dodaj do ulubionych star Usuń z ulubionych
Kolekcja Échasse to seria eleganckich wazonów i misek, których minimalistyczna sylwetka klosza oraz smukłe mosiężne nogi, tworzą lekką i wyróżniającą się formę.
Forma klosza w kształcie kropli jest elegancka i wzbudza zainteresowanie zarówno, wypełniona pięknymi kwiatami, jak i bez - postawiona na biurku, na podłodze w salonie lub w sypialni na komodzie.
Wersja z przyciemnionym kloszem z nóżkami ze szczotkowanego mosiądzu, jest dostępna w trzech rozmiarach. Unikalne łagodne przejścia kolorów szkła nadają projektowi głębie, tworząc kontrast z czystymi liniami podstawy. Najmniejszy z wazonów, w najnowszej wersji dostępny jest z przezroczystym szkłem i brązowymi mosiężnymi nogami; klasyczne połączenie, wprowadzające nowy wymiar w dekoracji nowoczesnych jak i tradycyjnych przestrzeni.
Projekt: Theresa Rand
Échasse Vase | misa
Od 1 320,00 zł
(brutto)
star_border Dodaj do ulubionych star Usuń z ulubionych
Kolekcja Échasse to seria eleganckich wazonów i misek, których minimalistyczna sylwetka klosza oraz smukłe mosiężne nogi, tworzą lekką i wyróżniającą się formę.
Forma klosza w kształcie kropli jest elegancka i wzbudza zainteresowanie zarówno, wypełniona pięknymi kwiatami, jak i bez - postawiona na biurku, na podłodze w salonie lub w sypialni na komodzie.
Wersja z przyciemnionym kloszem z nóżkami ze szczotkowanego mosiądzu, jest dostępna w trzech rozmiarach. Unikalne łagodne przejścia kolorów szkła nadają projektowi głębie, tworząc kontrast z czystymi liniami podstawy. Najmniejszy z wazonów, w najnowszej wersji dostępny jest z przezroczystym szkłem i brązowymi mosiężnymi nogami; klasyczne połączenie, wprowadzające nowy wymiar w dekoracji nowoczesnych jak i tradycyjnych przestrzeni.
Projekt: Theresa Rand dla MENU 
Hana Vase | kolekcja garden | wazon
Od 548,00 zł
(brutto)
star_border Dodaj do ulubionych star Usuń z ulubionych
Wazony Hana zostały zainspirowane ikebaną, starożytną japońską sztuką układania kwiatów, która wykorzystuje kilka, ale starannie dobranych i umiejętnie rozmieszczonych łodyg. Ukształtowana wokół centralnej ceramicznej żaby kwiatowej lub kenzanu, Hana pozwala tworzyć niezawodne kompozycje kwiatowe, utrzymując łodygi kwiatowe i gałęzie na miejscu pod różnymi kątami. Kenzan można zdjąć, aby uzyskać bardziej tradycyjną aranżację. Zaprojektowany w Kopenhadze przez Krøyer-Sætter-Lassen wazon jest dostępny w trzech rozmiarach i trzech unikalnych wykończeniach.Projekt: Krøyer-Sætter-Lassen dla MenuKolekcja Garden by Menu Space
Rośliny i tereny zielone wzbogacają nie tylko nasze domy, ale także nasze życie.
W tym celu stworzyliśmy kolekcję pięknych i użytecznych przedmiotów dla zapalonych ogrodników.
Niezależnie od tego, czy pielęgnujesz rośliny doniczkowe, czy uprawiasz od podstaw zieloną oazę, wazony, donice, latarnie olejowe i narzędzia ogrodnicze z tej kolekcji zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalną funkcjonalność przy minimalnym zamieszaniu.